Dramska skupina završila još jednu sezonu
Autor: Ana Huzjak, 1. 7. 2015.

U odnosu na prethodne, ove se godine značajno smanjio broj članova Dramske skupine, što je utjecalo i na odabir projekata kojima se Dramska skupina bavila tijekom drugog polugodišta školske godine 2014./2015.

Prvi projekt tako je bila suradnja s vršnjačkom skupinom POINT, za koju je Dramska skupina snimila kratki film Drugo lice ljubavi Sanje i Marka, prema tekstu nekadašnje učenice naše gimnazije, Ane Puhač. Film je premijerno prikazan 25.veljače, na Dan ružičastih majica, u okviru preventivnih programa škole. Tom prigodom film su pogledali i o njemu diskutirali učenici četvrtih razreda. Članovi dramske skupine vodili su i radionicu vezanu uz film koju je za njih osmislila pedagoginja Jasna Horvat- Vlahović. Istu radionicu su kasnije proveli i u drugim i trećim razredima.

Članovi Dramske skupine zajedno su s voditeljicom osmislili kratki tekst Gimnazija-jaka stvar, u kojem su prezentirali život nekolicine đurđevačkih gimnazijalaca. Taj komad odigrali su tri puta: 12.svibnja u OŠ Đurđevac, 14.svibnja u OŠ Virje te 16. lipnja u našoj Gimnaziji. Želja Dramske skupine bila je privući buduće gimnazijalce baš u našu školu te pokazati da gimnazija nije bauk.

U travnju je Dramska skupina snimila još jedan film edukativnog karaktera, pod nazivom #ObojiSvijet#. S tim radom Dramska skupina je osvojila drugo mjesto na školskom natječaju za najbolji preventivni film. Autori filma su Leon Grgičin i Nina Švaco.

10. travnja Dramska je skupina posjetila kazališnu predstavu Improkaz u Domu kulture u Đurđevcu u izvedbi kazališta Zorin dom iz Karlovca, a  30.travnja je bila na nagradnom izletu na raftingu u Brodu na Kupi.

S obzirom da je ove godine aktivnost Dramske skupine bila usmjerena na drugo polugodište, a glavni nosioci su bili maturanti, uspjelo se ostvariti velik broj aktivnosti. Ove godine, rad skupine je izašao van ustaljenih okvira, no na opće zadovoljstvo svih uključenih.