Novi susret-Socijalni rad i Upravno pravo
Autor: Ana Huzjak, 14. 11. 2010.

U petak, 12.studenog, Iva Gregurek i Petra Lacković predstavile studij upravnog prava i socijalnog rada.

U petak, 12. studenog 2010., održano je još jedno predavanje u sklopu projekta Profesionalne orijentacije učenika. Na ovom susretu predstavljeni su neki od smjerova Pravnog fakulteta. Bivše učenice naše škole,a sadanšnje uspješne studentice Iva Gregurek, studentica Studija socijalnog rada, i Petra Lacković, studentica Upravnog prava, predstavile su nam svoje smjerove. U knjižnici su se okupili svi zainteresirani učenici trećih i četvrtih razreda, točnije njih dvadesetak. Cure su na ležeran, zanimljiv i pristupačan način približile svoje fakultete zainteresiranim učenicima. Tako smo saznali sve vezano uz ispite, slobodne aktivnosti u sklopu fakulteta, o mogućnostima zaposlenja, smještaju, prehrani pa čak i ponešto o noćnom životu. Znimljivosti susreta pridonijelo je i to što djevojke studiraju u dva različita sveučilišna grada, Zagrebu i Osijeku, u kojima se studijski programi i studentski život pomalo razlikuju.
I tako je završio još jedno u nizu susreta. Projekt Profesionalne orijentacije nastavlja dalje sa svojim radom,a sljedeći susret očekuje se već ovaj tjedan.

Emilija Perica