Postanite stručnjaci za financije
Autor: Ana Huzjak, 9. 3. 2011.

Predstavljen RRiF-visoka škola za financijski menadžment.

Prošlog tjedna, točnije u petak, 4.ožujka , imali ste priliku u našoj knjižnici poslušati predavanje o RRiF-u, visokoj školi za financijski menadžment u sklopu projekta Profesionalne orijentacije. Fakultet je predstavila Marta Šandrovčan, također jedna od bivših učenica naše gimnazije te nam dala nešto više informacija o samom privatnom fakultetu . Kako je ovo bio prvi od predstavljenih stručnih privatnih fakulteta u našoj školi, bilo je vrlo zanimljivo čuti neke prednosti koje ovaj fakultet nudi u odnosu na državne. Isto tako, studentica je na pristupačan i zanimljiv način opisala odličan odnos s profesorima, studentima te (začudo) blizak i vrlo dobar odnos sa referadom , razliku između privatnog i državnog fakulteta te njihovu neveliku razliku u predmetima. Ako ste imali mišljenje da je ovo jedan od laganih fakulteta,grdno ste se prevarili! Kao i na svakom potrebno je samo redovito učiti, a velika pomoć i trud profesora i asistenata su na ovom fakultetu uobičajena stvar. Isto tako, mogućnosti zaposlenja u ovom području se uvelike nude jer su danas ekonomisti računovodstveno-financijske struke jedno od najtraženijih zanimanja (u poduzećima, bankama, osiguravajućim društvima, investicijskim fondovima, burzama i dr. ) Završetkom trogodišnjeg stručnog studija, prvostupnicima se otvara mogućnost za nastavak školovanja na nekom od specijalističkih diplomskih i poslijediplomskih studija u zemlji ili inozemstvu. Pa, maturanti, ukoliko ste zainteresirani, još uvijek nije kasno: 1. upisni rok za ovu godinu je već 18.3. Sretno!

Maja Matosović