Klara Kolar putuje u New Mexico
Autor: Ana Huzjak, 29. 4. 2013.

Još jedna učenica Gimnazije Dr.Ivana Kranjčeva dobila je stipendiju za školovanje u SAD-u preko organizacije ASSIST.

Klara Kolar, učenica drugog razreda, krenula je stopama sadašnje maturantice Jelene Končar i studentice, a bivše učenice naše gimnazije, Doroteje Švraka, te se sprema na godinu dana školovanja u Sjedinjenim američkim državama . Treći razred Klara će pohađati na jugu Amerike, u državi New Mexico, grad Albuquerque.

Forum za slobodu odgoja organizacije je koja surađuje s ASSISTOM, a o programu stipendiranja učenika kažu:  „Kako bi promovirao međusobno razumijevanje, kulturalnu razmjenu i mir, ASSIST omogućava nadarenim mladim ljudima iz inozemstva pohađanje najboljih američkih nezavisnih srednjih škola na godinu dana. Misija ASSIST-a je otkriti, odabrati i pružiti potporu nadarenim učenicima iz drugih zemalja putem jednogodišnjih stipendija.“

Klara Kolar odlična je učenica koja redovito sudjeluje na državnoj razini natjecanja iz povijesti,a  ove je godine osvojila i prvo mjesto na županijskom natjecanju iz engleskog jezika. Uz odličan uspjeh koji postiže u svim redovnim predmetima, Klara dodatno uči talijanski i njemački jezik (DSD- Deutsche Sprachdiplom) te je vrijedna članica Comenius tima projekta W.A.T.E.R. i izvrsna glumica Dramske skupine gimnazije.

Odabir već treće učenice naše škole za ovako vrijednu stipendiju, uz Nikolinu Kovačev i Anu Puhač koje su također dobile stipendije za inozemno školovanje preko drugih organizacija, veliko je priznanje našoj maloj gimnaziji koja svake godine zablista brojnim uspjesima.