DSD - INFO
Venecija
Autor: Lelija Štauber, 6. 4. 2019.

Svake godine početkom proljeća učenici naše Gimnazije koji pohađaju izbornu nastavu talijanskog jezika odlaze na jednodnevni izlet u Italiju kako bi iskušali znanje talijanskog usvojeno na nastavi u stvarnim situacijama s izvornim govornicima te kako bi bolje upoznali Italiju, njezinu kulturu, povijest, današnjicu. Ove godine posjetili smo Veneciju u koju se uvijek rado vraćamo zbog njezine iznimne ljepote, slavne povijesti i atraktivnosti.

Slijedi izvještaj i dojmovi s putovanja učenice 2.a razreda Ana Marije Đuričić.

Dana 06.04.2019. u 1:00 sat krenuli smo autobusom za Veneciju. Vožnju samo nastavili kroz našu susjednu Sloveniju prema Italiji. Nakon otprilike 9 sati vožnje stigli smo do Punte Sabbioni odakle smo brodicom krenuli prema centru Venecije. Na izletu je bilo 40-ak učenika. Kada samo stigli svi smo se zajedno uputili u razgledavanje Venecije poznate kao grad na vodi. Šetajući našli smo se ispred Trga svetog Marka i Bazilike svetog Marka. Također zajedno sa vodičem posjetili smo Toranj sa satom, Most uzdaha, kanal Grande, Campanile, Most Rialto... U razdoblju od 11 do 17 sati imali smo slobodno vrijeme za bolje upoznavanje i razgledavanje grada. Imali smo sreće da nas je pratilo dobro vrijeme. Mnogi od nas kušali su ukusnu talijansku pizzu ili kuglicu sladoleda. Uživali smo šetajući ulicama i razgledavanju kanala po kojima se vozi gondolama. Iscrpljeni od puta, brodicom smo se vratili prema Punta Sabbioni. Autobusom smo nastavili put prema Hrvatskoj gdje smo se u kasnim noćnim satima vratili svojim domovima.

Ana Marija Đuričić, 2.a

Priloženi dokumenti: