PONOVNO NAJBOLJA ESPERANTSKA RECITACIJA
Autor: Zdravko Seleš, 21. 9. 2014.

U nedjelju, 21. rujna, đurđevački su esperantisti ponovno dali bogat doprinos manifestaciji “Esperantisti Bjelovara svome gradu”. Uz niz izložbi, predavanja i predstavljanja knjiga, održano je i 2. recitatorsko natjecanje pa su dio đurđevačke ekipe ponovo su bile i naše recitatorice, ovaj puta  Katarina Sokač i Sara Zvonar, koje je za nastup pripremio profesor Seleš.

Podsjetimo, prošle su godine to bile Ana Lulić i Arijana  Tkalčec, koje su sa svojom sjajnom recitacijom ljetos s esperantistima Bjelovara i Đurđevca putovale u Szeged, gdje je rođen autor pjesme „Siberia lulkanto“. Recitirajući prepjev Matoševe „Maćuhice“ ove je godine pobjedila  Katarina Sokač.

Zanimljivo je da je još jedna Đurđevčanka i naša bivša gimnazijalka , Mihaela Cik, nastupila izvan konkurencije recitirajući prijevod pjesme bjelovarskog pjesnika Željka Sabola, a 3. mjesto zauzela je  učenica 4. razreda virovske osnovne škole Marija Halusek, pod mentorstvom Ivanke Seleš.

Priloženi dokumenti:
DSCF6148.jpg (224.58 KB)