preskoči na sadržaj

Gimnazija Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac

Login
Pravilnik o vrednovanju

ZAMISLI

Zamisli 2022:

Zdravko Seleš, prof.

Pogledajte naše recitale

Naše „Dijačke membe“  nakon objavljivanja u Jureku i Koprivničkom književnom godišnjaku putuju i u ostale kajkavske krajeve Hrvatske. Objavljene  su u  3. broju časopisa „KAJ“ za 2012. godinu, zajedno s dijelom teksta prof. Seleša o projektu njegovanja kajkavštine u kojemu su nastale. Tekst i „Dijačke memebe“ mogli ste već prije pročitati među dokumentima prof. Seleša, a sada možete pogledati i snimku recitala „Dijačkih memebi“, kao i recital „Kalnovečki razgovori“ , koji  je prethodio recitalu „Dijačkih membi“ jer je prof. Ostojić oboje postavio na YouTube.

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
RECITIRALE GENERALU MARKAČU
Autor: Zdravko Seleš, 16. 11. 2018.

U srijedu, 14. studenoga 2018. održana je šesta kulturna priredba "Podravci svom generalu", koju organizira udruga "Peski-Art". Uz brojne druge sudionike, na ovoj svečanosti kojom se obilježava obljetnica oslobađajuće presude našim generalima u Haagu i javnosti predstavljaju djela nastala na likovnoj koloniji uz Dan državnosti, ove su godine nastupile najbolje gimnazijske recitatorice Galovićevih pjesma na ovogodišnjem 12. "Prizivamo Frana" Veronika Pintarec i Ema Domović pod mentorstvom prof. Z. Seleša. Zahvaljujemo organizatorima, na čelu s g. Franjom Mihočkom, na pozivu na ovaj djevojkama uzbudljiv nastup.




Priloženi dokumenti:
20181114_191619.jpg (189.59 KB)
20181114_215456.jpg (990.86 KB)


[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
Esperanto

RECENZIJA MIHAELE CIK U "ZAGREBA ESPERANTISTO"

U rujanskom broju esperantskog časopisa "Zagreba Esperantisto" izašla je recenzija romana bengalskog pisca Trailokyanatha Mukhopadhyaya "DAMORUOV ŽIVOT". Prikaz ovog u romana na esperantu je, nakon dvije godine učenja jezika, napisala Mihaela Cik, a roman možete potražiti u našoj školskoj knjižnici, budući da smo ga dobili na dar od Saveza za esperanto Hrvatske.

Roman je, naime, preveden na hrvatski jezik preko esperantskog prijevoda, a u sklopu projekta prevođenja popularnih roman za djecu i mlade putem esperanta kao jezika - mosta. Tako su tri dječje knjige iz Europe (slovenska, talijanska i hrvatski "Waitapu", Jože Horvata") prevedene na bengalski, a "Damoruov život" je iz Indije doputovao europskim čitateljima u Italiju, Sloveniju i Hrvatsku. Zanimljivo je da je projekat nastao nakon uspješnog prevođenja "Čudnovatih zgoda šegrta Hlapića" Ivane Brlić-Mažuranić s esperanta na niz jezika: japanski, perzijski, bengalski, vijetnamski.

Zainteresirani mogu ovdje preuzeti Mihaelin tekst na esperantu.

Priloženi dokumenti:
Amuziggu kun Damoru.pdf

preskoči na navigaciju