VIZIJA

Mi smo mala škola velikog srca, koja je ujedno i vitalni dio svoje lokalne zajednice. Središte smo za stjecanje znanja i životnih vještina. Promičemo humane vrijednosti, multikulturalnost i znanstveni pristup. Naši učenici su samostalni i radoznali istraživači usmjereni na najnovija znanstvena postignuća. Oni su kreativni mladi ljudi, koji na svijet oko sebe gledaju kritički, ali otvorenog uma. Mi smo njihov prozor u svijet,  u obrazovno-odgojnom procesu u kojem njegujemo različitost, potičemo toleranciju i solidarnost.

MISIJA
  • Pozicioniranje škole kao središta srednjoškolskog obrazovanja u regiji kroz jačanje nastavničkih kompetencija, poboljšanje materijalnih uvjeta i razvijanje međunarodne dimenzije škole.
  • Razvijanje kompetencija nastavnika i stručnih suradnika za provođenje inovativnih pristupa u nastavi i korištenje IKT tehnologije kroz adekvatnu edukaciju nastavnika.
  • Razvijanje kompetencija nastavnika i stručnih suradnika za provođenje međunarodnih projekata kroz organizaciju edukacija u poznavanju stranih jezika i pisanja projektnih prijedloga.
  • Razvijanje i provođenje projekata i aktivnosti koji potiču kreativnost, kritičko mišljenje, samostalnost te razvijaju komunikacijske i prezentacijske vještine na hrvatskom i stranim jezicima.
  • Poticanje istraživačkog i iskustvenog učenja te znanstvenog pristupa u nastavnom procesu.
  • Provođenje radionica i aktivnosti usmjerenih na brigu o vlastitom zdravlju.
  • Provođenje radionica i aktivnosti kroz koje se razvijaju životne vještine poput financijske pismenosti, aktivnog građanstva, domaćinstva i donošenja odluka.
  • Jačanje međukulturalne dimenzije škole kroz redovito uključivanje u EU projekte te uključivanje svakog zainteresiranog učenika u EU projekt njegovog interesnog područja.
  • Jačanje solidarnosti kroz sudjelovanje u humanitarnim akcijama, poticanje učenika na volonterstvo, provođenje radionica usmjerenih na humane vrijednosti i organiziranje vršnjačke pomoći i suradnje.
  • Osiguravanje optimalnog radnog okruženja za rad nastavnika, stručnih suradnika i učenika kroz planiranje prostora koji će učenicima omogućiti učenje i provođenje izvannastavnih aktivnosti u školi prije i nakon nastave.
  • preskoči na navigaciju