Vjesti iz knjižnice
Međunarodni mjesec školskih knjižnica
Autor: Dušanka Vergić, 20. 10. 2009.

Listopad je proglašen Međunarodnim mjesecom školskih knjižnica, a u Hrvatskoj se obilježava od 2002. Od 1999. kada je tadašnja predsjednica Međunarodnog udruženja školskih knjižnica 4. ponedjeljak u mjesecu listopadu proglasila Međunarodnim danom školskih knjižnica svake godine se nizom aktivnosti i događanja obilježava taj dan. Svake godine odredi se neka tema. Ove godine je "Pismenost i učenje u tvojoj školskoj knjižnici".  Na vratima školske knjižnice istaknuli smo plakate, a knjižničarka nosi i majicu koja je posebno štampana za tu prigodu.