PRIZIVAMO FRANA 2014.
Autor: Zdravko Seleš, 28. 10. 2014.

U utorak. 28. listopada 2014. u prepunoj je učionici br. 20 (oko 120 učenika, profesora i gostiju) održano je 8. natjecanje u recitiranju kajkavskih pjesama Frana Galovića.

U utorak, 28. listopada 2014. održano je 8. Natjecanje u recitiranju pjesama Frana Galovića „PRIZIVAMO FRANA“, okupivši u učionici broj 20 đurđevačke gimnazije oko 120 recitatorica i recitatora, njihovih kolegica i kolega, profesorica i profesora, đurđevačkih članova Matice hrvatske i drugih gostiju. Natjecanje je i ove godine održano kao završni događaj programa Galovićeve jeseni, a u programu je nastupila i Laura Lončar, koja je ovogodišnja pobjednica natjecanja Mali Galović.

18-oro učenika, najviše do sada,  pripremalo se mjesec i pol dana da bi u recitalnoj seansi krasnoslovilo stihove iz zbirke „Z mojih bregov“ i na taj  način obilježilo stotu godišnjicu Galovićeve smrti. Jednu je učenicu spriječila bolest pa ih je  nastupilo 17, zadavši glasačima težak zadatak izbora najuspješnijih.

1.         Mihaela Kovačević, 3.b            - V trsju

2.         Martin Štefan, 4.a                       - Kopači

3.         Anja Vujčić, 1.b                           - Višnje

4.         Ivana Kolarić, 2.b                       - Lastavice

5.         Branimir Balogović, 2.b            - Plavo nebo

6.         Ana Ređep, 2.b                          - Mesečina

7.         Lorena Gašparić, 1.a                - Pod orehom

8.          Katarina Jelinek, 1.a                - Lepa Kata

9.         Marko Vranić, 3.a                      - Kostanj

10.     Sara Kučinić, 1.b                         - Pesma z drugoga brega

11.     Katarina Sokač, 4.a                     - Pred večer

12.     Iva Mađerek, 4.b                          - Pozdravlenje

13.     Ana Miklaušić, 3.b                       - Crn-bel

14.     Lana Rončević, 1.b                     - Grozdje

15.    Patricija Markač, 1.a                    - Pod breskvami

16.    Antonio Vrbančić, 3.a                 - Jesenski veter

17.    Dora Trogrlić, 4.a                        - Klet

Tako se i dogodilo da  imamo četvero najboljih i to: 1. Antonio Vrbančić, 2. Katarina Sokač  i  Dora Trogrlić  te 3. Iva Mađerek. Kao mentor mogu reći da sam izuzetno zadovoljan svima i da svi zaslužuju pohvale za rad i nastup, a vrijedi spomenuti da su neki već prije natjecanja nastupali. Naime, pobjednik, Antonio Vrbančić,  nastupio je već pred predsjednikom Republike Ivom Josipovićem u prigodi njegova posjeta našoj škol, a s njim su u četvrtak, 23. listopada na jednom od programa Galovićeve jeseni nastupile i Katarina Sokač  i  Dora Trogrlić  te Martin Štefan.  Pobjednici su, naravno, nagrađeni izdanjima đurđevačkog ogranka Matice hrvatske, ali i izdanjima Podravsko-prigorskog ogranka Društva hrvatskih književnika.

Zdravko Seleš, prof.

Priloženi dokumenti: