Dan sjećanja na holokaust
Autor: Dušanka Vergić, 27. 1. 2015.

27. siječnja 2015. u sklopu međunarodnog projekta Šafran, nastave sociologije i Građanskog odgoja i obrazovanja održana su predavanja za učenike i nastavnike o stradanju Židova.

Zanimljiva predavanja i prezentaciju održali su gosti predavači Nikola Cik i Vladimir Miholek koji su u školu došli na poziv Dušanke Vergić. Nikola je govorio općenito o pojmu holokausta i povijesnom kontekstu, a Vladimir o  Židovima u Đurđevcu. U sklopu projekta Šafran koji već treću godinu vodi profesorica Irena Tišljar učenici su prevodili Einsteinov Credo s njemačkog i engleskog jezika na hrvatski uz mentoriranje profesora Domagoja Vlahovića i Ane Huzjak Kišivan.  Učionicu su za predavanje uredili učenici 1.b razreda koji su sa svojom razrednicom Irenom Tišljar posadili i lukovice šafrana. Unutar projekta Šafran aktivnosti se nastavljaju čitanjem knjiga i gledanjem filmova na tematiku Holokausta te zajedničkim susretom i raspravom. Svi zainteresirani mogu čitati Dnevnik Ane Frank, Kradljivicu knjiga (Markus Zusak), Zimski vrt (Kristin Hannah), Sarin ključ (Tatiana de Rosnay), Pomrčinu srca (Ruta Sepetys) ili neku drugu knjigu i/ili film o stradanju Židova.

Zahvaljujemo našim gostima i svim profesorima koji su se uključili u obilježavanje ovog dana. Fotografije možete vidjeti u fotogaleriji.

Proučite Einsteinov The Credo na njemačkom, engleskom ili hrvatskom jeziku...

Priloženi dokumenti:
Moje_Vjerovanje.docx (23.55 KB)