Treće mjesto u finalu Junior Freshhh natjecanja
Autor: Irena Tišljar, 1. 2. 2015.

U petak 30. siječnja 2015. godine u Zagrebu u zgradi INE, održano je prvo finale Junior Freshhh natjecanja. Nakon online natjecanja u kojem je sudjelovalo oko 1000 učenika iz 57 gradova Hrvatske, u finale je pozvano prvih pet timova. U finalu su svi timovi pokazali iznimno znanje, kreativnost i talentiranost u području prirodnih znanosti. Ivan Međurečan, Mato Štefanac te Ino Lazar kao članovi tima IMI osvojili su u završnici finala treće mjesto.

Svi timovi su prvo prezentirali svoje škole i posebnosti svojih timova uz osvrt važnosti biologije, kemije, matematike, geografije i fizike za razvoj naftne industrije. Slijedio je pismeni dio natjecanja u kojem su timovi donosili zajednička rješenja problemskih zadataka vezanih u prijevoz biogoriva.

Zadnji dio natjecanja bio je vezan uz izdvajanje posebnosti svoje prezentacije uz kritičko mišljenje o istoj, navođenje eksperimenata i otkrića tijekom povijesti koji su doveli do razvoja naftne industrije te vlastito viđenje INE u bliskoj budućnosti.

Naši dečki pokazali su da su jako kreativni i domišljati, vrlo elokventni i sigurni u svoje stavove i razmišljanja pa se naveli da je za budućnost INE jednako važan geopolitički, ekološki i ekonomski aspekt. Učenici su nagrađeni vrijednim nagradama te ih zajedno s ostalim finalistima očekuje izlet do ININIH postrojenja.

Čestitamo na izvrsnom plasmanu i pokazanom znanju!!!!

Slike s natjecanja pogledajte ovdje.