Dan ružičastih majica (Pink Shirt Day)
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 25. 2. 2015.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a ove godine se obilježava 25.veljače. To je dan kada smo i mi u školi odlučili dati podršku programu pa smo potaknuli učenike da taj dan obuku nešto ružičasto. Članovi Dramske grupe su snimili film „ Drugo lice ljubavi Sanje i Marka“ koje prikazati u 4.razredima. Tema filma je nasilje u mladenačkoj vezi, a naši glumci će nakon filma razgovarati s učenicima o poželjnim i nepoželjnim ponašanjima u vezi kako bi se izbjeglo nasilje u vezi, a kasnije u braku.

Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.