Obilježen Tjedan novca
Autor: Dušanka Vergić, 14. 3. 2015.

Učenici 4.a i 4.b razreda u sklopu nastave politike i gospodarstva posjetili su poslovnicu Zagrebačke banke u Đurđevcu i na taj način obilježili Svjetski i Europski tjedan novca.

Želja ovog projekta obilježavanja je da se mlade potakne  na učenje i stjecanje financijskih kompetencija koje su im potrebne u svakodnevnom privatnom i poslovnom životu. Tjedan se obilježava po drugi put u Republici Hrvatskoj i to u tjednu od 9.do 17. ožujka 2015.

Na poziv direktorice Centra za individualne klijente Zagrebačke banke, Ivančice Petric u srijedu smo posjetili poslovnicu banke u Đurđevcu. Gospođa Petric nam je održala kratko predavanje o temeljnim pojmovima financijske pismenosti i odgovornostima klijenata. Svi učenici koji su posjetili poslovnicu dobili su poklončiće i edukativni cd „Financijska početnica“.

Zahvaljujemo svim djelatnicima poslovnice u Đurđevcu na srdačnom dočeku.