Biolozi uspješni na natjecanjima!
Autor: Irena Tišljar, 26. 3. 2015.

Vrijedni biolozi i ekolozi naše gimnazije obilježili su Svjetski dan šuma i Svjetski dan voda uključivanjem u akciju "Oplaneti se i recikliraj" koja je dio UZOR-ovog programa "Zajedno za bolju klimu". Na Županijskom natjecanju iz biologije održanom u OŠ "Fran Koncelak" Drnje dana 18. ožujka 2015. naši biolozi ostvarili su izvrsne rezultate dok su naše gimnazijalke u natjecanju "Opisjuemo sustave" pozvane na Državnu smotru istraživačkih radova u sklopu natjecanja "Opisujemo sustave".

Lana Rončević iz 1. b osvojila je 5. mjesto, Laura Lončar iz 2.a PRVO mjesto, Sara Zvonar iz 3.b  8. mjesto a Martin Štefan iz 4.a razreda treće mjesto.

Čestitamo našim učenicima na pokazanom znanju i ostvarenom uspjehu.

Za potrebe natjecanja "Opisujemo sustave" napravili smo četiri istraživačka rada koja su pozvana na smotru. Učenica Ana Marija Kolar iz 3.a je napravila rad "Gerijatrija", Dora Klasan iz 3.a rad "Vegetarijanstvo i veganstvo" a učenica Andreja Spitek, također iz 3. a rad "Čarobni svijet čokolade. Učenica Ivana Kovačić iz 4.b je napravila istraživački rad "Zlatni rez-potraga za savršenstvom".

Naša istraživanja u sklopu održivog razvoja se i dalje nastavljaju pa najavljujemo "Večer čaja" koju će prirediti učenici 3.b razreda .

Pridružite nam se i uživajte!