Čajanka u 3.b-nastavak ekoprojekta "Održivi razvoj"
Autor: Irena Tišljar, 15. 4. 2015.

14.ožujka 2015. učenici 3. b razreda i voditeljica ekoprojekta "Održivi razvoj" za zainteresirane učenike i profesore gimnazije održali su zanimljivo događanje o važnošti čaja za zdravlje pod nazivom "Čajanka u 3.b". Nakon kratke prezentacije o povijesti čaja, vrstama čaja i ceremonijama pripreme i ispijanja čaja, uslijedile su nagradne senzorske analize čajeva po izboru učenika 3.b te degustacije čajnih peciva...

Pohvaljujemo hrabre kušače Marka Balalu, Roberta Bana, Antonia Vrbančića,Leonarda Ljubića ,Martina Štefan i Bojana Bana koji su se pokazali kao vrsni poznavatelji čajeva.

Učenici su nam približili važnost čaja za održavanje homeostaze organizma te naglasili kako okusi i arome različitih vrsta čajeva mogu djelotvorno djelovati na sam organizam.
Za kraj zahvala vrijednim curama iz 3.b na finim kolačima i odličnoj prezentaciji a dečkima na trudu oko senzorskih analiza uz pjesmu:

Dedek taj, dedek taj
Točno u pet kuha čaj
Kocka šećera, mlijeka jedna kap
Čaja teče malen slap.

Dedek taj, dedek taj
Popio je vrući čaj,
Umor hvata ga, spavat' ide sad
Sanjat će da još je mlad.
( Naziv izvornika: „That old man“)

Slike s naše čajanke pogledajte ovdje!