Noć knjige 2015.- Knjižuljenje
Autor: Dušanka Vergić, 28. 4. 2015.

U srijedu, 22.travnja u 18.00 sati, u Gradskoj knjižnici Đurđevac odigrala se zanimljiva uvertira u Noć knjige pod nazivom „Knjižuljenje“.

„Knjižuljenje“ ili THE knjiški kviz u suradnji s Gradskom knjižnicom organizirale su i osmislile gimnazijske profesorice Dušanka Vergić i Ana Huzjak Kišivan. U kvizu su sudjelovale dvije ekipe učenika iz Strukovne škole Đurđevac, pod vodstvom profesorice Jasmine Rep, te četiri tima iz naše gimnazije. Natjecatelji su odgovarali na pitanja, rješavali anagrame, prepoznavali video isječke i poznate citate o knjigama te se pri tom dobro zabavili. Pobjedu je odnijela ekipa iz Strukovne škole, pod nazivom „Repovci“.

Nakon kviza profesorica Ana Huzjak Kišivan predstavila je rezultate ovogodišnjeg gimnazijskog projekta R.E.A.D. koji je i ove godine našu školu povezao sa nekolicinom popularnih stranih autora koji su školi donirali svoje knjige. Na listu donatora ove su se godine upisali autori John Green, Elizabeth Wein, Lucy Dillon, Isabel Wolff, Eva Stachniak, Daphne Kalotay, Marissa Meyer, Glen Cooper, Jane Green i Lois Lowry koji su zajedno donirali 27 knjiga. Većina doniranih knjiga nije prevedeno na hrvatski jezik, što njihovu vrijednost čini još većom jer se mogu pročitati samo u našoj školskoj knjižnici. U okviru projekta, učenici su se uz čitanje knjiga, bavili izradom video trailera,  pisanjem sastavaka na temu „Why reading is my cup of tea“ te fotografijom.  U srijedu su u knjižnici proglašeni i najuspješniji učenici na našem natječaju, koji su kao nagradu dobili knjigu i nagradni izlet. Učenički žiri najboljim sastavkom proglasio je rad Laure Lončar,dok su drugo i treće mjesto zauzeli Petra Lauš i Adrijan Bogojević.  Najboljom fotkom s temom knjige proglašene su fotografije Dore Kudumija (2.b) i Tihane Ban (2.a), dok je kao najbolji „bookworm selfie“ odabrana fotografija Tihane Ban. Drugo i treće mjesto u kategoriji fotografije odnijeli su Karlo Antolaš i Seline Stankir, tj. Laura Lončar i Marijana Rep.

Vidi: http://www.facebook.com/pages/Gradska-knjižnica-Đurđevac/177473143683 ,http://djurdjevac.hr/dogadanja-u-gradu/noc-knjige-i-knjizuljenje-u-gradskoj-knjiznici-durdevac/

Izvor: Ana Huzjak Kišivan