Terenska nastava na Đurđevačkim Pijescima iz biologije i geografije
Autor: Irena Tišljar, 12. 5. 2015.

Učenici 4.b razreda naše gimnazije te profesor geografije Josip Horvat i profesorica biologije i kemije Irena Tišljar dana 10. svibnja 2015. posjetili su Posebni geološko-botanički rezervat Đurđevačke Pijeske. Prekrasni Peski omamili su nas mirisima proljeća kojima je dominirao bagrem ili agacija. Proučavajući dine barhane te pjaščarsku floru i vegetaciju te zanimljiv životinjski svijet na području Pesaka učenici su uživali učeći na drugačiji način. Terenska nastava treba biti integrirana, problemski i istraživački usmjerena što dovodi do iskustvenog i istraživačkog učenja te učenja otkrivanjem.

Više o geološkom postanku Đurđevačkih Pijesaka,društvenoj i gospodarskoj važnosti te flori i fauni čuli smo kroz zanimljiva istraživanja učenika Kristijana Grgića, Karla Molnara i učenice Romane Matočec. Učenici i nastavnici su uživali u terenskoj nastavi jer ovakav vid nastave potiče učenike na istraživanje dodatne literature, analiziranje povijesti i osobitosti zavičaja te izgradnju koncepata na konkretnim primjerima iz neposredne okoline.

Slike s terenske nastave pogledjte ovdje!