Vrijednom Iliji Končaru stigla zahvala za sudjelovanje u European DNA Day 2015. natječaju
Autor: Irena Tišljar, 15. 6. 2015.

Ove školske godine učenik Ilija Končar iz 2.a razreda sudjelovao je u međunarodnom DNA Day 2015. natječaju koji je organiziralo Europsko društvo za humanu genetiku (ESHG) u suradnji sa nacionalnim organizacijama za popularizaciju bioloških znanosti a posebno genetike.

Teme ovogodišnjeg eseja su bile:

1.Do you think genome sequencing will impact on your future life? Give examples of what you would want and what you would not want to happen because of genome sequencing.
2.How can you explain human complexity when we have so few protein coding genes, e.g. about 5,000 less than a cucumber?

Iz tema je vidljivo da je za pisanje ovog eseja potrebno zavidno poznavanje tematike iz genetike što je Ilija izvrsno odradio premda je učenik 2. razreda gimnazije. Uz izvrsno poznavanje genetičkih pojmova, Ilija odlično govori engleski jezik na kojem je cijeli esej morao biti napisan.

Našem svestranom gimnazijalcu želimo odličan provod te stjecanje puno novih spoznaja i prijateljstava u Dollar Academy u gradiću Dollaru, Clackmannanshire u Škotskoj kamo Ilija odlazi iduće školske godine! SRETNO!

Više o DNA Day 2015. pogledajte na slijedećem linku:

Priloženi dokumenti:
PDFMailer.pdf (158.86 KB)