Poruke za kraj školske godine
Autor: Nevenka Lončar, 17. 6. 2015.

Kad smo sretni vrednujemo sve drugačije. U razgovoru tako naglašavamo posve druge informacije ako smo sretni. Problemi nam se tada ne čine tako velikima, već predstavljaju izazove kojima se rukovodimo u našim postupcima. Kad smo sretni nalazimo se u tako dobrom stanju da nam sve stvari oko nas izgledaju zabavno. Sretni ljudi primjećuju dobre prilike i postaju samim tim uspješniji,dok nesretni ljudi koji na sve oko sebe gledaju pesimistično nisu u stanju iskoristiti dobru priliku za zabavu, rad, igru, učenje, istraživanje. Stoga budimo sretni, a ako to trenutno baš i nismo ili ako smo po prirodi pesimisti dobro je znati da se to može promijeniti. Možemo naučiti biti sretni i optimistični! Bile su to riječi ravnateljice na početku današnjeg druženja u holu škole, a u povodu svečanog obilježavanja kraja nastavne godine.

Učenicima i profesorima se predstavila dramska grupa s predstavom Gimnazija-jaka stvar, sastavljena od ovogodišnjih maturanata. Izveli su svoju scensku igru o tome kako im je bilo u školi, što im je bilo najteže, što im je bilo zanimljivo i što će pamtiti za neka buduća vremena jubilarnih susreta.Bilo je tu šala na svoj račun, na račun drugih učenika i nastavnika. Smijeh publike sastavljene odučenika svih razrednih odjela i nastavnika naše gimnazije dokaz je da smo se svi dobro zabavili.Na kraju smo zajedno pogledali tri kratka filma, koje su snimili učenici u okviru natječaja za najbolji kratki film o prevenciji nepoželjnih oblika ponašanja poput nasilja u adolescentskim vezama, alkoholizma, zlouporabe droge, nasilja preko interneta. Najuspješniji učenici - autori primili su simbolične nagrade. Završnica eko-foto natječaja je obilježena dodjelom nagrada za prva tri mjesta. Na natječaj je tijekom godine bilo prijavljeno preko 150 vrlo efektnih i zanimljivih fotografija.

Nakon sjednica razrednih vijeća na kojima su razrednici i predsjednici razreda govorili o uspjehu učenika na kraju nastavne godine i predloženim pohvalama za one najbolje učenike – odlikaše održano je i Nastavničko vijeće, na kojem smo se oprostili od nastavnika koji su ove školske godine radili na zamjeni: Sanja Kovačić ( glazbena umjetnost), Jasna Poljak (latinski jezik), Domagoj Vlahović (njemački jezik)  i Aleksandra Švegović (vjeronauk). Svi zajedno, profesori i učenici uputili su se u župnu crkvu sv. Jurja gdje je uz predvođenje kapelana Marijana Kovačića služena misa Zahvalnica. Djevojački zbor Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva imao je tako još jednom priliku zahvaliti pjesmom za sve uspjehe u protekloj školskoj godini.

Ono što je posebno naglašeno u obraćanju vlč. kapelana je važnost održavanja prijateljstva i susreti prijatelja i za vrijeme praznika, koji nas kao ljude obogaćuju, važnost prijateljevanja s knjigom, koju ne treba zaboraviti nego baš suprotno, uzeti one knjige koje smo stavili po strani jer nismo za njih imali vremena i pročitati ih, naglašena je važnost  zahvale dragom Bogu za sve proživljeno u proteklom razdoblju te na kraju važnost nedjeljne svete mise i u vrijeme godišnjih odmora,  koja nam je potrebna za obnavljanje energije potrebne za cijeli tjedan kako rada tako i odmora.

Današnji dan je svima nama pružio djelić zadovoljstva i sreće zbog svega učinjenog ove školske godine i stoga optimistično i vedro idemo na ljetne praznike!

U privitku se nalaze prilozi u kojima su detaljno opisani rezultati Natječaja za Edukativni film iz područja prevencije išestog EkoFoto natječaja.