Naši gimnazijalci u Ljetnoj školi biologije i kemije u križevačkoj gimnaziji
Autor: Irena Tišljar, 17. 7. 2015.

U četvrtak, 2.7.2015. učenici Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva iz Đurđevca sudjelovali su u radionicama Ljetne škole biologije i kemije u Gimnaziji Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci. Uz druženje u opuštenoj atmosferi dvadesetak križevačkih i đurđevačkih gimnazijalca odradilo je dvije radionice.

Na prvoj biološkoj radionici učenici su proučavali prehranu sova analizirajući sastav gvalica sakupljenih oko križevačke gimnazije, a na drugoj kemijskoj radionici kroz problemski zadatak pokusima i zapažanjem identificirali su nepoznatu tvar.

Radionice je vodila profesorica Gordana Pintarić-Kovač, a skupinu đurđevačkih gimnazijalaca  dovela je profesorica Irena Tišljar. Radionice su održane u okviru 6. ljetne škole biologije i kemije u organizaciji centra izvrsnosti koji djeluje pri Gimnaziji Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci.

Pohvaljujemo Iliju Končara, Lauru Lončar, Mariju Petrović, Ivanu Dergez, Lorenu Švaco i Paulu Leščan za sudjelovanje u Ljetnoj školi biologije i kemije.

Naše nove prijatelje pozvali smo na terensku nastavu na Đurđevačke Pijeske.

Slike pogledajte ovdje.