Kviz o knjizi Kradljivica knjiga u sklopu međunarodnog projekta Šafran
Autor: Irena Tišljar, 9. 11. 2015.

Povodom Mjeseca knjige i školskih knjižnica te sudjelovanja naše gimnazije u međunarodnom projektu Šafran održan je kviz o projektu Šafran i knjizi na temu Holokausta Kradljivica knjiga. Za kviz se prijavilo 6 ekipa koje su odgovarale na pitanja o aktivnostima projekta Šafran u đurđevačkoj gimnaziji i knjizi Kradljivica knjiga. Pitanja za kviz pripremile su učenice 3.b razreda i voditeljica projekta Irena Tišljar, prof. a u organizaciji kviza i samoj provedbi sudjelovale su i učenice 2.b razreda. Sve ekipe su se dobro pripremile i pokazale izvrsno znanje o navedenoj tematici ali su pobjedu odnijele Laura Lončar i Sara Ritonja iz 3.a razreda.

Pobjednička ekipa nagrađena je knjigama i eko vrećicama. Sve ekipe dobile su na poklon 3D origami ptice čija je simbolika sloboda i tolerancija. Autorica origami ptica je Ivana Dergez učenica 3.b razreda koje će voditi eko radionicu izrade origami ptica kao slijedeću aktivnost projekta Šafran.

Ekipe koje su sudjelovale u kvizu Kradljivica knjiga:

1. Laura Lončar i Sara Ritonja, 3.a
  2. Lea Matulec i Ines Šantek, 2.a
  3. Dea Patačko i Anja Vujčić, 2.b
  4. Lara Jagić Domović i Lea Pavlović, 3.a
  5. Dora Jaković i Viktorija Pintarec, 4.b
  6. Katarina Jelinek i Marija Ploskonka, 2.a

Čestitamo svim natjecateljicama uz zahvalu publici na podršci i Prosudbenoj komisiji na vrijednom praćenju kviza.

Potičemo sve na čitanje i uživanje u čitanju koje otvara jedan novi svijet.

Za preporuku nudimo nekoliko knjiga i filmova na tematiku Holokausta:

Knjige:Dječak u prugastoj pidžami, Kradljivica knjiga, Dnevnik Ane Frank, Zimski vrt, Sarin ključ, Christian Bernadac: Deveti krug, Holokaust u Zagrebu: Slavko Goldstein, Imre Kertész: Čovjek bez sudbine

Filmovi:Schindlerova lista, Sofijin izbor, Limeni bubanj, Sarin ključ, Kradljivica knjiga, Deveti krug, Lea i Darija, Pijanist, Život je lijep, Trči, dječače, trči

Više o projektu šafran pogledajte na slijedećem linku: http://hetireland.org/

Slike kviza pogledajte u fotogaleriji škole!

Priloženi dokumenti:
prijedlog_tema_za_Tjedan_znanosti.docx (14.02 KB)