Učenice đurđevačke gimnazije pozvane u finale Junior Freshhh natjecanja
Autor: Irena Tišljar, 18. 1. 2016.

Drugu godinu zaredom učenici naše gimnazije pozvani su u finale Junior Freshhha koje će se održati 22. siječnja u zagrebačkoj Ininoj upravnoj zgradi...Naše gimnazijalke Lana Rončević, Sara Kučinić i Klara Severić iz 2.b razreda sudjelovale su u online natjecanju Junior Freshhh, prilikom kojeg su pokazale zavidno znanje u rješavanju zadataka iz prirodnih znanosti te se, kao jedan od 5 najboljih timova od 417 prijavljenih, plasirale u finale.

Naš tročlani tim naziva U3 (prema irskoj grupi U2 koju naše finalistice i njihova mentorica vole slušati) pokazao je zavidno znanje iz poznavanja biologije, kemije, fizike, matematike i geografije. Za finale naše učenice moraju predstaviti svoju školu, svoj tim i sebe te objasniti zašto je iznimno važno čuvati vodu i ulagati u pročišćavanje otpadnih voda.

Želimo našim finalisticama što bolji uspjeh uz čestitke na već iznimnom ostvarenom rezultatu!