Siječanjski blagoslov škole
Autor: Nevenka Lončar, 21. 1. 2016.

Dana 20. siječnja 2016. su predstavnici učenika svih razreda i djelatnici obiju đurđevačkih škola te Djevojački zbor Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva u zajedničkoj zbornici škole  nazočili svečanom blagoslovu škole.

Vlč. kapelan Marijan Kovačić je učenike podsjetio da je obrazovanje važan dio života svakog čovjeka te je posebno naglasio aktivan odnos prema radu i učenju. Naglasio je i važnost dobre suradnje i međusobnog uvažavanja, a posebno je istaknuo koliko je bitno poslušati svakog profesora i sadržaj svakog predmeta iako nam možda nije u tom momentu jasno zašto nešto trebamo učiti. Kasnije se u životu često potvrdi da nam upravo sadržaj koji smo smatrali u mladosti nepotrebnim – zatreba.

Pod vodstvom maestre Ivane Senjan i uz glazbenu pratnju Bernarda Dugan, dipl. ing. na klaviru završilo je kratko i srdačno druženje uz zajedničku molitvu, blagoslov i najljepše želje za uspješan i plodan rad. Na rastanku je vlč. kapelan obećao  ponovni susret s vjeroučiteljicom Marijom Hodalić Peradin i učenicima na satu vjeronauka do kraja ove školske godine.