Izvanučionička nastava na temu financijske pismenosti
Autor: Dušanka Vergić, 13. 4. 2016.

Učenici 4.a razreda u sklopu nastave politike i gospodarstva  i građanskog odgoja i obrazovanja sa svojim profesoricama Dušankom Vergić i Marijom Hodalić Peradin su posjetili  poslovnicu Zagrebačke banke u Đurđevcu i na taj način se pridružili obilježavanju Svjetskog i Europskog tjedan novca.

Cilj obilježavanja  Europskog tjedna novca u Republici Hrvatskoj je jačanje  financijske pismenosti, posebno promicanje financijskog obrazovanja djece i mladih. Važnost ovog projekta je velika i podupiru ga tri ministarstva: Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstvo financija i Ministarstvo gospodarstva te Hrvatska narodna banka,  Hrvatska udruga banaka i mnogi drugi partneri. European Money Week održava se u sklopu Global Money Weeka, odnosno nastojanja da se na globalnoj razini podigne svijest o važnosti financijskog obrazovanja, financijske uključenosti i poduzetništva. Financijska pismenost je znanje i razumijevanje financijskih koncepata i rizika te vještine i motivacija za primjenu tih znanja i razumijevanja kako bi se donijele odluke koje u konačnici dovode do poboljšanja financijske dobrobiti pojedinca i društva te omogućava sudjelovanje u gospodarskom životu.

Predavanje o financijskoj pismenosti nam je održala Ivančica Petric –direktorica Centra za individualne klijente za Sjeveroistočnu Hrvatsku.
Zahvaljujemo na poklončićima i gostoljubivosti djelatnicima poslovnice u Đurđevcu.