Održivi razvoj u našoj gimnaziji
Autor: Irena Tišljar, 3. 5. 2016.

Cilj obrazovanja za održivi razvoj je djelovati u skladu s principima održivog razvoja te potaknuti učenike, djelatnike, suradnike i roditelje da svojim radom i primjerom pokažu kako se može djelovati održivo. Predstavlja koncept koji integrira gospodarski uspjeh, kvalitetu okoliša i društvenu odgovornost. Proučavajući koncepte održivog razvoja može se postići podizanje ekološke pismenosti, svijesti o socijalno-društvenoj odgovornosti spram pojedinca i društva uz uvažavanje prirodnih resursa. Održivi razvoj se treba usvojiti kao stil života i promišljanja pa nerijetko učenici proučavaju prirodu, svijet oko sebe i sve što ih zanima putem svojih hobija jer ih to veseli i ispunjava. Stoga u našoj gimnaziji sustavno provodimo radionice održivog razvoj te niz ostalih aktivnosti kojima provodimo održivi razvoj. Početkom travnja učenice Laura Lončar, Sara Ritonja i Lorena Švaco su u suradnji s Gradskom knjižnicom Đurđevac predstavile svoje istraživačke radove koje su napravile i pokazale za potrebe Državnog natjecanja Opisujemo sustave. Proveli smo i dvije radionice izrade mirisnih, glicerinskih eko sapuna za potrebe državnog Natjecanja iz kemije na kojima smo proizveli oko 260 unikatnih ekološki prihvatljivih poklončićaza sve sudionike natjecanja. Također najavljujemo Večer palačinki!

Iako mnogi nutricionisti palačinke ne svrstavaju u pravilnu hranu, ovisno o načinu na koji ih pripremite ova poznata poslastica se može uklopiti u zdravi ili dijetalni način prehrane.

Zdrave palačinke možete jesti u kojem god obroku poželite, od doručka u kojim ćete dobiti energiju za ostatak dana, obroka prije treninga kojim ćete dobiti snagu za napore ili nakon treninga da osvježite i obnovite iscrpljene mišiće.

Nadamo se da će odaziv na naše "zdrave" palačinke biti veliki jer zdravlje je veliki dari treba ga čuvati.

Večer palačinki će pripremiti 3. b razred a planirano druženje uz palačinke bude idući tjedan u četvrtak, 12.travnja 2016. u 17 sati. Vidimo se u učionici 12.!

Slike radionice izrade eko sapuna!