Odabrana eko fotografija godine!
Autor: Irena Tišljar, 4. 7. 2016.

U sedam godina EkoFoto natječaja učenici i nastavnici napravili su oko 600 eko fotografija koje su postavljene na vebnu stranicu škole u mapu EkoFoto. Posebnost ovogodišnjeg EkoFoto natječaja je da su učenici svaki mjesec dobivali određene teme i slali odgovarajuće fotografije. Neke od ovogodišnjih tema bile su:

1.Đurđevačkim ulicama cesta mog života teče / Ulicama moga mjesta cesta mog života teče
2.Bajka na dlanu
3.Dan planete Zemlje
4.Održivost i ekologija
5.Voda
6.Proučavanjem prirode protiv ovisnosti
7.Pupoljci novog života
8.Tema po izboru.

EkoFoto natječaj krasi sposobnost prepoznavanja posebnosti trenutka  koji ostaje zabilježen na fotografijama kao trajni podsjetnik na neprekidnu i nezaustavljivu prolaznost života. Malo entuzijazma, puno truda i veselja, oštro oko, brza i spretna ruka tek su dio preduvjeta za uspješnu fotografiju. Za fotografiju godine je odabrana fotografija „U oblacima“ Miljane Banjac iz 1.b.

Prema mišljenju Prosudbene komisije koju čine Irena Tišljar, prof. savjetnik, Ana Huzjak Kišivan, prof. mentor, Hrvoje Baltić, prof., Tomislav Ostojić, prof., David Islam, 2.a, Lana Rončević, 2.b, Marija Petrović, 3.a, Lorena Švaco 3.b i Adrijan Bogojević, 4.a odabrane su najuspješnije eko fotografije za ovu školsku godinu a prema eko fotografijama mjeseca.

Najuspješnija fotografija koja je odabrana za eko fotografiju godine je fotografija „U oblacima“ Miljane Banjac iz 1.b.

Drugo mjesto dijele Karlo Antolaš iz 3.a sa slikom „Zalazak“ i Paula Šiptar iz 3.a sa slikom „Zajedništvo“.

Treće mjesto dijele Lea Matulec iz 2.a sa slikom „Šumski igrokaz“ i Katarina Jelinek također iz 2.a sa slikom „Magla u svitanje“.

Za kraj jedna lijepa misao i naša ideja vodilja u EkoFoto natječaju!

Vi vidite stvari i pitate

„ZAŠTO?“

a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam

“ZAŠTO NE?“