Đurđevački gimnazijalci drugi puta sudjelovali u Ljetnoj školi biologije i kemije u križevačkom Centru izvrsnosti
Autor: Irena Tišljar, 8. 7. 2016.

U utorak, 5.7.2016. učenici Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva iz Đurđevca sudjelovali su u radionicama Ljetne škole biologije i kemije u Gimnaziji Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci. Uz druženje u opuštenoj atmosferi tridesetak križevačkih i đurđevačkih gimnazijalca odradilo je dvije zanimljive radionice iz biologije i kemije prema načelima istraživački usmjerene nastave.

Mladi biolozi i kemičari mjerili su temperaturu i pH tla ispod različitih vrsta drveća, pomoću različitih gustoća otopina u boji priredili su „kemijsku“ zastavu, dokazivali kalcij u šumećim tabletama i ispitivali svojstva elementarnog kalcija. Po završetku vježbi podijeljeni u 6 skupina učenici su imali malo natjecanje u obliku kviza.

Radionice je pripremila profesorica Gordana Pintarić-Kovač iz križevačke gimnazije, a skupinu đurđevačkih gimnazijalki dovela je profesorica Irena Tišljar.

Ove godine u Ljetnoj školi biologije i kemije sudjelovale su: Magdalena Barić, Ana Pačko, Ivana Miletić, Paula Šiptar, Lorena Švaco, Klara Račan, Miljana Banjac, Leonarda Karlovčan, Doroteja Karas, Sara Ritonja, Marija Petrović, Lea Pavlović te dvije nove đurđevačke gimnazijalke petra Šklebar i Martina Tišljar.

Sve ih puno pohvaljujemo za veliki entuzijazam i volju za rad po praznicima.

Fotografije možete pogledati u  fotogaleriji i ovdje!