Priznanje Ireni Tišljar, prof. savjetnici za doprinos razvoju sustava zaštite okoliša i održivog razvoja u odgojno-obrazovnom procesu
Autor: Nevenka Lončar, 13. 9. 2016.

Povjerenstvo Ministarstva zaštite okoliša i prirode donijelo je odluku o dodjeli nagrada i priznanja za dostignuća na području zaštite okoliša za 2016.g. Ceremonija dodjele biti će uskoro organizirana,a informacije će biti objavljene na mrežnim stranicama Ministarstva. Čestitke našoj profesorici biologije, Ireni Tišljar, prof. savjetnik  na  vrijednom doprinosu u zaštiti okoliša za održivi razvoj Hrvatske, uz želju da i dalje promiče vrijednosti održivog razvoja zajedno s učenicima u našoj školi, u Đurđevcu , županiji i domovini.

A) Poslovni sektor

Upravljanje - za iznimne organizacije ili skupine organizacija sa strateškom vizijom i sustavom upravljanja koji im omogućava kontinuirano poboljšanje okolišnih svojstava.

GKP-Komunalac d.o.o., Koprivnica za prijavu pod nazivom "Smart upravljanje za čisti okoliš" veliko trgovačko društvo; komunalno poduzeće. Tel. 048/251 833, info@komunalac-kc.hr

B) Doprinos zaštiti okoliša jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave koji uključuje postupanje u smislu boljeg gospodarenja otpadom, mjere energetske učinkovitosti, mjere poticanja održivog transporta, provedbu zelene javne nabave ili zaštite okoliša u bilo kojem vidu.

NAGRADA ZA:

Grad Prelog i 6 JLS za prijavu pod nazivom "Cjeloviti sustav gospodarenja otpadom na području donjeg Međimurja".

PRIZNANJA ZA:

Općina Semeljci, Kolodvorska 2, 31402 Semeljci (Osječko-baranjska županija) za prijavu pod nazivom "Općina Semeljci prijatelj prirode".

Grad Novska (Sisačko-moslavačka županija) za prijavu pod nazivom "Znanje-anđeo čuvar prirode".

C) Doprinos udruga na promicanju i unapređenju zaštite okoliša i održivog razvoja – za uspješnu realizaciju, inovativnost i održivost projekata udruga civilnog društva kojima se promiče i unapređuje zaštita okoliša i energetska učinkovitosti.

NAGRADA ZA:

Zagrebački speleološki savez, Zagreb za prijavu pod nazivom „Čisto podzemlje“. PRIZNANJA ZA:

Ekološka udruga "Krka" Knin, Knin za prijavu pod nazivnom „Eko knjižnica igračaka“. Udruga Žmergo, Opatija, za prijavu pod nazivnom „Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš“.

D) Doprinos razvoju sustava zaštite okoliša i održivog razvoja u odgojno-obrazovnom procesu – pojedinci unutar odgojno–obrazovnih ustanova koji svojim aktivnostima ili projektima iz zaštite okoliša promiču održivi razvoj.

NAGRADA ZA:

Violeta Pranjić, dipl.učiteljica razredne nastave, OŠ Gola, PŠ Gotalovo (Koprivničko-križevačka ž.)

PRIZNANJA ZA:

Irena Tišljar, prof, Gimnazija dr. I. Kranjčeva Đurđevac , Đurđevac (Koprivničko-križevačka ž.).

Valentina Jugović, učiteljica, OŠ J. Kozarca, općina Lipovljani (Sisačko-moslavačka ž.).