Sjećanje na sudionike Domovinskog rata iz naše županije
Autor: Nevenka Lončar, 17. 10. 2016.

Umirovljeni poručnik Hrvatske vojske Dražen Vučak, koordinator za vođenje projekta „Promicanje vrijednosti Domovinskog rata“ - „Doprinos postrojbi Koprivničko-križevačke Županije“ za područje bivše općine Đurđevac, održao je 14. listopada predavanje na navedenu temu učenicima 4.a i 4.b gimnazije.

Učenicima je nastojao približi uzroke koji su doveli do izbijanja Domovinskog rata. Poseban naglasak stavljen je na vojne postrojbe s područja đurđevačke Podravine kroz koje je prošao veliki broj Podravaca. Naši ljudi borili su se na svim bojištima i sudjelovali u svim vojno-redarstvenim operacijama oslobađanja okupiranih dijelova hrvatskog teritorija. Sve postrojbe s našeg područja odlikovane su državnim priznanjem za doprinos u Domovinskom ratu (Red Nikole Šubića Zrinskog). Učenici su bili zainteresirani za navedenu temu i na kraju su predavaču postavljali pitanja.

Zdravko Leščan,prof.