Obilježavanje Dana kravate u našoj školi
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 18. 10. 2016.

Danas, 18.listopada, obilježavamo Dan kravate-dan dostojanstva i zajedništva

Članovi Vijeća učenika naše Gimnazije inicirali su obilježavanje Dana kravate. Neki učenici i nastavnici naše škole došli su u školu sa svezanom kravatom ili svezanim rupcem.

Kravata- smatra se izvornim hrvatskim proizvodom, raširila se Europom u 17. stoljeću posredstvom hrvatskih vojnika u Tridesetogodišnjem ratu, na kojem je postala prepoznatljiv modni detalj. Među prvima su je prihvatili Francuzi. Riječ kravata dolazi od francuske riječi "croata".

Hrvatski  sabor je  2008. godine iskazao  kravati posebnu počast proglasivši Dan kravate koji se obilježava 18. listopada.

S tim danom se želi poslati snažna poruka vrijednosti ljudskih veza i obveza, komunikacije i stvaralaštva.