Održano 10. prizivanje Frana
Autor: Zdravko Seleš, 27. 10. 2016.

26. listopada 2016., na 102 godišnjicu smrti hrvatskog pjesnika Frana Galovića, održano je deseto, jubilarno natjecanje u recitiranju Galovićevih kajkavskih pjesama "Prizivamo Frana"

U srijedu, 16. listopada 2016. u prostoru Gradske knjižnice Đurđevac  održano je  deseto, jubilarno, natjecanje u recitiranju pjesama Frana Galovića „Prizivamo Frana“. Ova tradicionalna manifestacija đurđevačke gimnazije i đurđevačkog ogranka Matice hrvatske ponovno je okupila recitatore iz svih triju đurđevačkih škola i njihove mentore. Nastupilo je 17 recitatora i to:

Lucija Smes, 7. r. OŠ               - Mojemu ocu
     Klaudija Jelinek, G 1.b            - V trsju
    Iva Gašparov, G 2.b                 - Višnje
    David Međurečan, SŠ                - Kopači
    Lana Rončević, G 3.b              - Lastavice
    Veronika Pintarec, G 1.b          - Plavo nebo
     Branimir Balogović, G 4.b       - Mesečina
     Anja Vujčić, G 3.b                   - Stari grad
     Tamara Gašparić, 7.r OŠ          - Pod orehom
Ivana Kolarić, G 4.b                     - Kostanj
Lea Jakupčić, 8. c OŠ                   - Pesma z drugoga brega
Katarina Jelinek, G 3.a                 - Pred večer
Ana Ređep, G 4.b                         - Pozdravlenje
Sofija Paša, G 1.b                        - Crn-bel
Karlo Grgičin, 8.r OŠ                    - Grozdje
Katarina Fičko, G 2.b                   - Pod breskvami
Lorena Gašparić, G 3.a                 - Jesenski veter

O najboljima u tome su, kao i obično, odlučivali sami recitatori i publika te su za najbolje interpretatore proglasili 1. Ivanu Kolarić, 2. Lanu Rončević i 3.Branimira Balogovića, koji su nagrađeni izdanjima MH. Na ovogodišnjem natjecanju nastupilo je i petero recitatora koji su bili uspješni prvih godina (Matija Vogrinčić, Nikola Cik, Ivan Juranić, Kristina Peršić i Mirjana Peršinović), obilježivši tako svojim revijalnim nastupima 10-godišnjicu ovog uspješnog projekta, na kojemu je njegovu pokretaču i vodtielju, profesoru Zdravku Selešu, čestitala i ravnateljica Gimnazije prof. Nevenka Lončar.