Gimnazijski eko kalendari za 2017. godinu!
Autor: Irena Tišljar, 1. 12. 2016.

U duhu održivog razvoja, cilj EkoFoto natječaja je uočiti promjene u prirodi, predstaviti raznolikost vrsta i prirodnih staništa, utjecati na važnost očuvanja prirode, ali i zdravlja pojedinca te ne tolerirati niti jedan oblik nasilja i kršenja ljudskih prava i prava okoliša. Natječaj se provodi već osam godina u našoj gimnaziji. Dosada smo imali tri školske izložbe učeničkih eko fotografija, a većinu koristimo u edukativno-promotivne svrhe. Naše eko fotografije nalaze se na eko vrećicama Učeničke zadruge Zajik, straničnicima Lige protiv raka KCKŽ, plakatima u školskome listu Jurek i roll-up plakatu koji je predstavljen za 50. godišnjicu Gimnazije. Prošle školske godine tiskali smo eko kalendar u ograničenom broju primjeraka i naišli na veliku zainteresiranost za novim kalendarom koji je poput male izložbe najboljih učeničkih eko fotografija. Stoga s ponosom predstavljamo eko kalendar za 2017. godinu i pozivamo Vas da ga nabavite, podržite naš rad te i sami djelujete u skladu s principima održivog razvoja.

„ Nema ničeg što bi bilo vrjednije proučiti od prirode!“

Nikola Tesla

Tijekom svih osam godina prof. Tomislav Ostojić osmišljava logo za EkoFoto natječaj, a stalni su članovi Prosudbene komisije Irena Tišljar, prof. savjetnik, Ana Huzjak Kišivan, prof. mentor, Tomislav Ostojić, prof. te Hrvoje Baltić, prof., kojima zahvaljujem na pomoći.

Ovogodišnji eko kalendar dizajnirao je učenik 3.a razreda Vedran Štimac kojemu zahvaljujemo na trudu i kreativnosti.

Eko foto kalendar za 2017. godinu