Čestitka
Autor: Nevenka Lončar, 23. 12. 2016.

".........Če bi rekel Božiću

kaj si želim ja

rekel bi naj sakomu

puno srca da....... (D.Domjanić)

Sretan i blagoslovljen Božić te puno zdravlja i veselja u novoj 2017. godini!

Mudre misli velikih ljudi

„U tišini stanuju radosti života koje smo izgubili zbog puke žurbe. Iz tišine izrastaju male pažnje, za njih je potrebno mnogo manje vremena  nego što mislimo: dobra riječ, ljubazno lice, zahvalan poljubac, slušanje s razumijevanjem, neočekivan telefonski poziv, dar vlastoručno izrađen, veselo pismo.“  (Phil Bosmans, belgijski kat.svećenik i pisac)

"Nova knjiga, nova godina - što će dani  donijeti? Hoće li biti kao uvijek,nešto se zalomiti, nešto se posrećiti? Želio bih živjeti tako dugo da od svega žara ostane sićušna iskrica. A ne tako da nakon svijetla plamena, sljedećeg dana kao u kaminu ostane samo hrpa pepela." ( Theodor Fontane, njemački književnik)

"Božićno vrijeme uvijek je za mene čudesno - ne samo zbog poštivanja njegova sveta imena i izvora. To je vrijeme milosti, pomirenja, milosrđa i ljubaznosti; jedino vrijeme u dugu godišnjem kalendaru koje znam kad žene i muškarci u suglasju darežljivo otvaraju svoja okorjela srca i osjete da su ljudi na Zemlji njihovi istinski životni suputnici, a ne strana bića koja su krenula na neko drugo putovanje."(Charles Dickens, engleski književnik)