Održan kviz "Sarin ključ" u sklopu međunarodnog projekta Šafran i Erasmus + IMAGINE
Autor: Irena Tišljar, 4. 4. 2017.

U sklopu međunarodnih projekata Šafran i Erasmus +IMAGINE  održan je interaktivni kviz na temu Holokausta baziran na knjizi i filmu "Sarin ključ". U kvizu je sudjelovalo pet ekipa po troje učenika koji su pokazali izvrsno znanje vezano uz događaje prikazane u filmu i knjizi. kroz kviz učenici su se prisjetili najvažnijih citatakoji veličaju humanost i toleranciju a osuđuju svaki oblik mržnje i nasilja. Najuspješniju ekipu nagradili smo zanimljivim knjigama i drvenim unikatnim pločicama s porukama.

Učenici su prije kviza morali odabrati imena svoje ekipe a koje je bilo vezano uz neki pojam iz filma ili/i knjige. Putem prezentacije su im pokazivana pitanja, slike i videoisječci iz filma "Sarin ključ".

Prosudbena komisija u sastavu učenica 4.b razreda koje su u vršnjačkoj skupini POINT provjerile su točnost napisanih i ponuđenih odgovora svake ekipe te na temelju rezultata su proglašene najbolje ekipe.

1.mjesto: ekipa ŽUTA ZVIJEZDA, Jan Fusić, Jurica kanić i Antonija Milinković, 25/25

2.mjesto: ekipa ŽUTI ŠAFRANI, Matea Makkešić, Mihaela Zvonar i Emilija Kremer, 22/25

3.mjesto: ekipa Sarah's girls, Sara Ritonja, Marija Petrović, Lea Pavlović, 20/25

4. mjesto dijele tri ekipe:16/25

a) ekipa Julia's girls, Veronika Pintarec, Lucia Račan, Dora Lovrenčević

b) ekipa Vel d'Hiv; Nikola Tišljar, Mihael Seleš, matej Molnar

c) ekipa Sarah's boys; Luka Kardoš, Nikola Mlakar, Marko Štefan

Čestitamo svim ekipama na trudu i postignutom uspjehu te promicanju humanih vrednota, tolerancije i važnosti čitanja!

Slike pogledajte ovdje!