Izvrsni rezultati na državnom natjecanju "Opisujemo sustave" u Zadru
Autor: Irena Tišljar, 4. 4. 2017.

Opisujemo sustave je godišnje multidisciplinarno natjecanje radova učenica i učenika svih razreda srednjih škola u Republici Hrvatskoj.
U natjecanju i smotri potiče se uočavanje, opisivanje i razumijevanje sustava koji su dio naše okoline. Pritom se primjenjuju znanja iz prirodoslovlja, tehničkih i društveno-humanističkih područja koja su zastupljena u redovitom školskom programu. Natjecanja se provode zbog opće korisnosti razumijevanja sustava te doprinosu daljnjeg razvijanja kreativnosti, intelektualnih i društvenih sposobnosti zainteresiranih učenika. Ove školske godine na državno natjecanje u Zadarpozvane suod 20 učenika iz cijele Hrvatske naše tri gimnazijalke, Sara Ritonja, Laura Lončar i Lorena Švaco.

Učenice su pokazale izvrsno znanje na pismenom dijelu ispita te dobro poznvanje sustava koje su istražile za potrebe natjecanja. Laura Lončar je ostvarila 5. mjesto na natjecanju, Lorena Švaco 8. mjesto a Sara Ritonja 9. mjesto pa čestitamo našim vrijednim učenicama injihovoj mentorici Ireni Tišljar, prof. na rezultatu i pokazanom znanju na državno natjecanju u Zadru.

Slike pogledajte ovdje!