Obilježena 90-godišnjica smrti Đure Sudete
Autor: Zdravko Seleš, 26. 4. 2017.

Temeljem inicijative predsjednika Društva hrvatskih književnika Božidara Petrača, članovi su Društva Božica Jelušić i Zdravko Seleš u ime Društva u Đurđevcu, u suradnji s domaćinom,   Gradskom knjižnicom Đurđevac,  26.4.2017. organizirali književno-znanstveni skup povodom  90-godišnjice smrti virovskog učitelja i hrvatskog književnika Đure Sudete, većini naših gimnazijalaca poznatog kao autora fantastične pripovjetke "Mor".

Skup je imao sinergijski učinak okupivši kao suradnike, sudionike i publiku članove Matice hrvatske ogranka u Đurđevcu te učenike i nastavnike osnovnih škola iz Virja i Đurđevca te  naše gimnazije.

Na skupu su kao izlagači sudjelovali Ilija Pejić, Nikola Cik, Božica Jelušić i Zdravko Seleš, a recitacijama Sudetinih pjesama  recitatorice Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac Katarina Jelinek, Anja Vujčić, Lana Rončević, Lorena Gašparić i Franica Golubić.

Priloženi dokumenti:
P4260261.JPG (996.36 KB)