Zelena čistka!
Autor: Irena Tišljar, 23. 5. 2017.

"Postoji izvrstan učitelj, ako ga razumijemo: to je priroda."
Kleist
Iskustveno učenje je jedan od najboljih primjera djelovanja po principima održivosti i održivog razvoja...Stoga smo se četvrtu godinu zaredom priključili akciji čišćenja okoliša poznatoj pod nazivom Zelena čistka. Ove školske godine su nam se na obostrano zadovoljstvo pridružili učenici i nastavnici Strukovna škola Đurđevac - SSDJ. Zajedničkim snagama školski okoliš očistili smo od starih šalabahtera, papirića, boca, čepova i opušaka...

Poruka naše zajedničke akcije je da trebamo biti društveno odgovorni prema okolišu i prirodi jer na taj način čuvamo ljepotu i posebnost našeg zavičaja ali i naše zdravlje. U postizanju tog cilja bitno je povećati ekopismenost i podići svijest o važnosti očuvanja okoliša a to možemo samo zajedničkim djelovanjem i osobnom angažiranošću.

Većina projekata naše gimnazije orijentirana je prema održivom razvoju. Proučavamo ključne pojmove održivog razvoja poput zaštite zdravlja i prevencije ovisnosti, smanjenja klimatskih promjena, zaštite okoliša i ljudskih prava, recikliranja, društvene i socijalne odgovornosti te biološke raznolikosti. Najvažniji rezultati obrazovanja za održivi razvoj postižu se uz iskustveno učenje, integriranost u nastavi uz poticanje na suradnju, samovrednovanje te jačanje učeničkih kompetencija.

Slike pogledajte ovdje!