Obilježen Svjetski dan nepušenja!
Autor: Irena Tišljar, 5. 6. 2018.

U Zavodu za javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije u utorak, 5. lipnja 2018. godine održano je obilježavanje Svjetskog dana nepušenja uz predstavljanje projekta "Zajedno protiv pušenja" Lige protiv raka i srednjih škola naše županije. Od 2011.godine ovaj se projekt kontinuirano provodi u našoj gimnaziji. U okviru projekta provedena je i anketa o poznavanju činjenica o štetnim učincima pušenja i stavovima o pušenju kod sudionika. Uz obilježavanje Svjetskog dana nepušenja, Irena Tišljar, prof. savjetnik predstavila je analizu prikupljenih podataka iz kojih se prepoznaje visoka razina znanja o štetnosti pušenja kod srednjoškolaca, te ipak značajan udio pušača. U nastavku je prim. dr. sc. Davorka Gazdek, dr. med., specijalist javnog zdravstva održala predavanje na temu Elektronske cigarete - E cigarete.

Cilj projekta je promicanje kritičke svijesti o štetnosti pušenja i posljedica istog uz naglasak na dugotrajne posljedice pušenja. Ove godine uz niz pedagoških radionica na temu ovisnosti, učenici su osmišljavali logo projekta te infografiku koja ukazuje na štetnost pušenja.

U projektu "Zajedno protiv pušenja" uz đurđevačke gimnazijalce, sudjeluju koprivnički i križevački gimnazijalci, učenici Strukovne škole Đurđevac, Srednje škole Koprivnica, Obrtničke škole Koprivnica i Srednje gospodarske škole Križevci uz potporu Zavoda za Javno zdravstvo KKŽ i županijske Lige protiv raka.