Edukacija za nastavnike-Metodika rada sa slabovidnim učenikom u redovnom razredu.
Autor: Nevenka Lončar, 24. 8. 2017.

Na stručnom predavanju za nastavnike Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac koje je održano 23. kolovoza 2017. sudjelovali su svi nastavnici i stručni suradnici naše škole, a pridružilo  nam se i nekoliko nastavnika iz osnovnih škola.

Tema je bila Metodika rada sa slabovidnim učenikom u redovnom razredu.

Gosti predavači su djelatnice COO Vinko Bek iz Zagreba:

Dagda Brakus, educ. rehabilitator

Anita Lukić, educ. rehabilitator

Ida Poljan, psiholog

Ovim putem najljepše zahvaljujem predavačicama koje su s nama podijelile znanje i iskustvo rada sa slabovidnim učenicima. Imali smo mogućnost naučiti kako postupiti u slučaju da se u razredu nalazi slabovidni učenik, a mogli smo i sami uz naočale na trenutak iskusiti kako vidi slabovidna osoba i kakve poteškoće može imati u novom prostoru te u komunikaciji s drugim osobama koje vide.

Predavačice su nas informirale i o mogućim pomoćnim sredstvima za rad sa slabovidnim osobama ( veći font kod štampanih tekstova, pronalaženje optimalnog mjesta u razredu s kojeg se najbolje čuje i vidi, uporaba zvučnih knjiga za lektiru i sl.)