Započelo uređenje okoliša škole – Udruga Klahypo Klaster učinila prvi korak
Autor: Nevenka Lončar, 16. 11. 2017.

Udruga Klahypo Klaster sa svojom predstavnicom gđom Mihaelom Lončar u okviru projekta Rad za naš Grad posadila je lavandin na ulazu u zgradu srednje škole u Đurđevcu. Projekt je sufinanciran sredstvima Grada Đurđevca, a napisan uz potporu Laga Podravina. Učenici Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva su se okušali u sadnji biljaka uz pomoć profesorica Zvjezdane Bušić Smes i Irene Tišljar te Marije Hodalić Peradin. Pomagali su i djelatnici đurđevačkog rasadnika te tehničko osoblje škole.

Planira se kompletno uređenje okoliša škole, za koji je potrebno osim financijskih sredstava, puno radnih sati i dobar plan sadnje i izbora biljaka. S obzirom da su obje đurđevačke srednje škole, Strukovna škola i Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac smještene u istoj zgradi, pokušati će se zajedničkim dogovorom i ulaganjima urediti okoliš škole. Računa se na pomoć Grada Đurđevca i gradskog poduzeća Komunalije te stručnu pomoć agronoma i inženjera hortikulture.

Nakon ove aktivnosti Udruga KLAHYPO KLASTER će provesti još nekoliko radionica za edukaciju o ljekovitom i aromatičnom bilju. Radionice će biti namijenjene različitim dobnim skupinama, a najmlađi će naučiti kako saditi i njegovati vlastitu mirisnu biljku.

Uz pomoć gradskih poduzeća za uređenje okoliša osmislit će se tijek proljetnih radova ispred i iza školske zgrade.