EU pita i tebe
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 26. 1. 2018.

Članice Vijeća učenika naše škole Ana Pintarić, Ena Rončević, Miljana Banjac i Leonarda Karlovčan su 26.siječnja sudjelovale na konzultacijama u sklopu projekta EU pita i tebe.

Konzultacije su održane u Gimnaziji „Fran Galović“ Koprivnica sa srednjoškolcima s područja Koprivničko-križevačke županije (Strukovna škola Đurđevac, Obrtnička škola Koprivnica i  Gimnazija "Fran Galović" Koprivnica) kao dio strukturiranog dijaloga kojeg Europska unija provodi s mladima kako bi im se pružila prilika da iznesu svoja mišljenja i prijedloge te na taj način utječu na odluke koje se odnose na mlade. Cilj je osigurati da se glas mladih čuje i da preporuke mladih nađu svoje mjesto u nacionalnim i europskim politikama za mlade. Učenici su u fokus grupi raspravljali o dvije teme - Koje su najvažnije kompetencije koje mladi ljudi trebaju dobiti kroz  obrazovanje i Što može omogućiti mladim ljudima da se nose sa stresnim situacijama i vremenima krize.

Učenicima su se obratili zamjenik župana gospodin Ratimir Ljubić i ravnatelj Vjekoslav Robotić te su istaknuli kako podržavaju ovakav način rada i aktivno sudjelovanje mladih u društvu. Učenici su podijelili svoja mišljenja i stavove te iznijeli neke konstruktivne prijedloge. Zahvaljujemo psihologinji Jasmini Šandor koja je osmislila i moderirala konzultacije.

Jasna Horvat Vlahović, prof.