Uspjeh đurđevačkih gimnazijalaca u finalu Junior Freshhh natjecanja!
Autor: Irena Tišljar, 8. 2. 2018.

U petak, 2. veljače 2018. u Zagrebu u zgradi Uprave INE održano je četvrto finale Junior Freshhh natjecanja u kojem se pet timova borilo za pobjedu rješavanjem zadataka iz područja prirodnih znanosti.
Naš tim U3-back in the game osvojio je 3. mjesto te simpatije publike i stručnog žirija. Nakon programa koji je uključivao prezentaciju o budućnosti naftne industrije koje su naše učenice Sara Kučinić, Lana Rončević i Klara Severić pripremile uz mentorstvo profesorice Irene Tišljar, uslijedilo je predstavljanje timova i zadataka o biogorivima te rješavanje problemskih zadataka iz biologije, kemije, matematike, fizike i geografije.
Prije službenog početka natjecanja naše učenice sudjelovale su u emisiji Dobro jutro Hrvatska u kojoj su predstavile samo natjecanje i uspjehe đurđevačkih gimnazijalaca u prošlim finalima...

U prvom Junior Freshhh finalu sudjelovao je tim IMI u kojem su bili Mato Štefanac, Ivan Međurečan i Ino Lazar. Ostvarili su 3.mjesto.
Na drugom finalu natjecanja bile su ovogodišnje finalistice u timu naziva U3 te su kao najmlađe finalistice osvojile 5. mjesto. Prošle školske godine tim Stari paper u kojem su bile Laura Lončar, Lara Jagić Domović i Paula Šiptar odnio je pobjedu i cure su također sudjelovale u emisiji Dobro jutro Hrvatska.
Važno je naglasiti da od 598 prijavljenih timova je čak pet timova iz naše gimnazije među prvih deset najboljih iz cijele Hrvatske.
U finalu uz naše gimnazijalce bili su izvrsni i dragi križevački gimnazijalci.
Iskrene čestitke svima na iznimnom uspjehu!

fotogalerija