Učenica 1.b. razreda Ena Halaček predstavila se na državnoj Smotri LiDraNo 2018.
Autor: Nevenka Lončar, 26. 3. 2018.

Nakon dugog iščekivanja, učenica Ena Halaček i njezina mentorica Mirela Kožar pozvane su na državnu Smotru LiDraNo. Ove godine smotra se održavala od 21. do 23. ožujka u prekrasnom Primoštenu. Ena i njezina mentorica u ranim su jutarnjim satima otputovale za Primošten i nakon dugog putovanja stigle na odredište. Već isti dan imale su priliku prisustvovati pojedinačnim scenskim nastupima koji su ih oduševili. S obzirom da je Ena na Smotru pozvana u okviru kategorije literarnih radova, drugi dan svog gostovanja u Primoštenu nastavile su okruglim stolom na kojem se raspravljalo o radovima koji su pristigli na ovogodišnju državnu Smotru. Također, Ena je imala priliku sudjelovati na kreativnoj radionici pisanja koju su vodili poznati hrvatski pisci poput Enesa Kiševića, Branka Čegeca i Zorana Ferića. Dan su nastavile gledajući skupne scenske nastupe koji su ih dobro nasmijali. Te su nastupe pratili poznati glumci od kojih im je za oko zapela Barbara Rocco. Osim navedenih privilegija, moramo spomenuti i dobru hranu, pogled iz hotelske sobe na more te dobro društvo u kojem su Ena i mentorica provodile svoje vrijeme. Treći su se dan, nakon ručka, svi sudionici ovogodišnje Smotre uputili svojim kućama puni pozitivnih dojmova, novih iskustava i poznanstava.