Naši gimnazijalci i ove godine sudjelovali na državnom natjecanju Opisujemo sustave
Autor: Irena Tišljar, 16. 4. 2018.

U Prvoj sušačkoj hrvatskoj gimnaziji u Rijeci 12. i 13. travnja 2018. održano je državno natjecanje “Opisujemo sustave” na kojem su sudjelovali Miljana Banjac iz 3.b te Lana Rončević i Ivan Miletić iz 4.b razreda pod mentorstvom profesorice Irene Tišljar.
Učenik Ivan Miletić je prezentirao izvrstan rad "Enološke karakteristike vina" te je nakon sva tri dijela natjecanja osvojio 9. mjesto.
Učenica Lana Rončević je napravila istraživački rad "Križnica-posljednji panonski otok" a Miljana Banjac rad o prirodnoj baštini Podravine gdje je posebno istaknula naše prekrasne Đurđevačke Pijeske.
Deset najboljih učenika nakon pismenog dijela ulazi u samo natjecanje, a ostali učenici prezentiraju svoje radove.
Prema mišljenju i ocjenama Prosudbene komisije istraživački radovi i prezentacije Lane i Miljane su najbolji prikazani radovi na smotri unutar samog natjecanja.
Lana je ostvarila 11. a Miljana 12. mjesto na državnom natjecanju "Opisujemo sustave".
Čestitke našim učenicima i mentorici na trudu i rezultatima!

Samo natjecanje sastoji se od tri dijela; prvo se mora napraviti i napisati istraživački rad na određenu temu. U drugom dijelu natjecanja piše se pisani ispit o povezanosti različitih sustava u prirodi odnosno o razumijevanju uzročno-posljedičnih veza. Zadnji dio natjecanja podrazumijeva izlaganje radova najuspješnijih učenika nakon prvog i drugog dijela natjecanja. Naši učenici su bili u kategoriji natjecanja i smotra radova.

Fotogalerija