Luka Rogoz – prvo mjesto na državnom Natjecanju iz geografije u kategoriji prvih razreda srednje škole
Autor: Nevenka Lončar, 27. 4. 2018.

Bravo Luka! Čestitke na državnom Natjecanju iz geografije, uzbuđeni roditelji i djed, uzbuđeni učenici 1a razreda, čestitke nastavnika, pedagoginje i ravnateljice. Nije neočekivano prvo mjesto jer se Luka Rogoz od početka godine sam pripremao za ovo natjecanje proučavajući gradivo iz nekoliko udžbenika geografije i drugih izvora. Još kao polaznik OŠ Grgura Karlovčana u Đurđevcu pokazao je znatiželju za sadržaje iz geografije, a tu njegovu znatiželju do sada su podržavali njegovi roditelji, djed Drago Bešenić, nastavnica geografije u osnovnoj školi gđa Marica Vinković i na kraju ove godine nastavnik geografije Josip Horvat, profesor mentor.

S obzirom da je priprema za ovakav uspjeh bila dugogodišnja, a započela je još u Lukinom četvrtom razredu osnovne škole kada je sudjelovao na kvizu Lijepom našom, a nastavio nizati uspjehe svake godine u osnovnoj školi i stalno bio pri vrhu sa svojim rezultatima, nije čudo što je sada osvojio prvo mjesto jer ovakav marljiv rad i nastojanje da se postigne najviše što se može drugo i ne zaslužuje.

Luka nije samo izvrstan iz geografije, on je županijski prvak u matematici u kategoriji prvih razreda, a

osvojio je i drugo mjesto na županijskom natjecanju iz fizike. U slobodno vrijeme svira bubnjeve i želja mu je osnovati jednog dana bend sa svojim vršnjacima iz gimnazije.

Zanimaju ga razna znanstvena područja kao što je programiranje, svemir, orijentacija, kartografija, geologija, geomorfologija, klimatologija.

No nađe vremena za šetnju sa psom i vožnje biciklom. Od ovog svestranog gimnazijalca još očekujemo puno uspjeha. Bravo Luka!