Završno druženje projekta IMAGINE
Autor: Ana Huzjak, 18. 6. 2018.

Nakon gotovo dvije godine međunarodnih susreta, čitanja knjiga, gledanja edukativnih filmova, kreiranja postera i prezentacija, osmišljavanja i provođenja pedagoških radionica, projekt IMAGINE Erasmus+ programa se polako formalno privodi kraju.

U ponedjeljak, 11.lipnja, svi učenici sudionici projekta podsjetili su svoje roditelje i nastavnike na sve ono što su doživjeli i naučili tijekom svojih druženja u našoj đurđevačkoj gimnaziji te tijekom susreta u partnerskim školama u Švedskoj, Italiji, Francuskoj, Španjolskoj i Rumunjskoj. Uz foto-prezentacije, učenici su istaknuli najbitnije segmente svakog od susreta te nas podsjetili na šest radnih modula koji su se bavili upoznavanjem, ravnopravnošću spolova, ravnopravnošću religija, ravnopravnošću skupina smanjenih mogućnosti te ravnopravnošću na temelju podrijetla i jezika.

U ovom međunarodnom projektu, kojeg je koordinirala upravo naša Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva, izravno je  u mobilnostima sudjelovalo 24 učenika i 6 nastavnika naše škole, a neizravno, kroz ostale aktivnosti, svi učenici naše škole te mnogobrojni učenici naše regije.

Cilj projekta bio je promicanje tolerancije, jednakosti i ljudskih prava te promicanje nastavničkih zvanja. Osim što su aktivno sudjelovali u kreiranju i provođenju pedagoških radionica u kojima su razvijali svoje vještine kritičkog razmišljanja, javnog nastupa i upravljanja ljudima, što su aktivno i konstantno unaprjeđivali vještine korištenja engleskog jezika  te razvijali empatiju kroz volontiranje i upoznavanje ljudi različitih kultura, učenici su stekli brojna prijateljstva i iskustva koja će pamtiti dugo nakon što napuste srednju školu.

Ovim putem, zahvaljujemo svim učenicima, njihovim roditeljima, svim nastavnicima, vanjskim suradnicima i sponzorima koji su omogućili uspješnu provedbu ovog projekta te nas svojim zadovoljstvom ohrabrili da se ubrzo okušamo u novim projektima.