Sudjelovanje u rujanskoj Zelenoj čistki u sklopu Svjetskog dana čišćenja okoliša
Autor: Irena Tišljar, 19. 9. 2018.

U petak, 14.9.2018. durđevački gimnazijalci sudjelovali su u akciji Zelena čistka povodom Svjetskog dana čišćenja okoliša s ciljem podizanja ekopismenosti i važnosti očuvanja čistog okoliša za zdravlje i održivi razvoj. World cleanup day i Zelena čistka su ekološki volonterski projekti u Hrvatskoj koji su dio globalnog pokreta Let's do it!
Ovaj pokret okuplja aktivne građane i organizacije u jednodnevnoj akciji čišćenja okoliša.
U akcijama Zelene čistke za bolju i zeleniju budućnost bez otpada sudjelujemo već sedmu godinu čisteći okoliš oko škole.
U rujanskoj "Zelenoj čistki" sudjelovalo je šezdesetak vrijednih i ekološki osviještenih gimnazijalaca koji su uz profesorice Zvjezdanu Smes, Leliju Štauber, Mihaelu Lončar i Irenu Tišljar koordinatoricu akcije, uljepšali školski okoliš.

Zelenom čistkom osvještavamo važnost primarnog odvajanja otpada, podižemo svijest o stvaranju i odlaganju otpada te o važnosti očuvanja prirode, okoliša i planete Zemlje kao zajedničkog dobra bez kojeg nam.

Iskustveno učenje, volontiranje i rad u timu uz zabavu i dobre rezultate a za dobrobit cjelokupne zajednice korak su prema zdravijoj i boljoj budućnosti!
Zahvaljujemo svim volonterima na radu i trudu!

Slike akcije!