Umjetnost i kreativne prakse u obrazovanju
Autor: Ana Huzjak, 16. 10. 2018.

U petak, 12. listopada, naši su gimnazijalci razmišljali o ulozi umjetnosti u obrazovanju te iznijeli svoje prijedloge kako umjetnosti uvrstiti u školski kurikulum.

Nakon predavanje Ane Huzjak, prof. koja je govorila o ulozi umjetnosti u obrazovanju i vještinama poput kreativnosti, kritičkog mišljenja i samopouzdanja koje umjetnost u obrazovanju razvija, učenici su rješavali mali test kreativnosti te iznijeli svoje ideje o unapređenju školskog programa. Tako bi učenici voljeli više praktičnog rada poput glume, crtanja, izrade predmeta i sviranja glazbenih instrumenata. Voljeli bi slušati glazbu tijekom odmora, održati završnu priredbu na kraju školske godine na kojoj bi se predstavili svi razredi te se uključiti u kulturni život češćim odlascima u kazalište, na izložbe ili koncerte.