Obilježen Tjedan cjeloživotnog učenja u našoj školi
Autor: Nevenka Lončar, 16. 10. 2018.

Tjedan cjeloživotnog učenja je osmišljen kao kampanja u kojoj se građanima na neposredan, često i neformalan način, prenosi poruka o važnosti obrazovanja i učenja. Stoga je i ove godine u sklopu kampanje organiziran veliki broj vrlo različitih aktivnosti – od predavanja, radionica, okruglih stolova do koncerata, izložaba.. Brojne institucije organiziraju mnoge aktivnosti, usmjerene na upoznavanje javnosti sa svojim radom.

U Gimnaziji dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac održano je čak osam predavanja i radionica koje su svojom tematikom privukle preko dvjesto sudionika, profesora, učenika i roditelja.

Od 3. do 12. listopada obilježen je tako u našoj školi Tjedan cjeloživotnog učenja sa sjedećim temama:

Teme: 1) Istraživanje glazbenog ukusa u nastavi gl. umjetnosti u đurđevačkoj gimnaziji ( Ivana Senjan)

3. listopada 2018. u 13:10 sati

2) Najčešće bolesti današnjice ( Irena Tišljar)

28. 9. 2018. u 17:00 sati

3) Umjetna inteligencija u obrazovanju ( Tomislav Ostojić)

4) Umjetnost i kreativne prakse u obrazovanju ( Ana Huzjak)

5) Forum teatar – radionica za učenike ( Ana Huzjak)

6) EU – projekti ( Mirela Kožar)

12. 10. 2018. u 7:10 sati za učenike 4. razreda

7) Aditivi u hrani ( Zvjezdana Smes)

09.10.2018. u 17:15 sati

8) Što je to (ne)logično? – radionica ( Miljenko Šestak)

10. listopada 2018. u 12:20 sati

Zanimljiva predavanja i teme kojima se bave naši profesori približila su učenicima i svim zainteresiranima ideju cjeloživotnog učenja kao poželjni životni moto mnogih od nas te potaknula, nadamo se i učenike da prihvate učenje kao vrijednost koju treba njegovati u svako životno doba, ne samo u školsko.